mar 12 2018

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu...


Komentarze: 0

Ubezpieczenie pojazdu dzieli się na obowiązkowe i dobrowolne. O ile obowiązkowe ubezpieczenia ich warunki i wysokość opłat regulowana jest ustawą, to w przypadku tych dobrowolnych jesteśmy w stanie zawrzeć korzystne lub mniej odpowiednie dla nas porozumienia. Wszystko zależy od tego, czy zwrócimy uwagę na niektóre zapisy w umowie.

 

Korzystne ubezpieczenie AC to takie, które ma jak najszerszy zakres. Powinno nas chronić w przypadku uszkodzenia pojazdu podczas wypadku drogowego oraz kiedy samochód ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu w wyniku działania czynników niezależnych od nas, takich jak pożar, powódź czy gradobicie. Zanim podpiszemy umowę, dowiedzmy się też, czy ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność tylko w przypadku kradzieży samochodu, czy też możemy liczyć na odszkodowanie, także wtedy, kiedy skradzione zostaną koła lub na przykład wycieraczki.

 

Jeżeli chcemy rozszerzyć pakiet ubezpieczenia powinniśmy przemyśleć takie rozwiązania jak Assistance lub NWW. Istotne jest, aby jakości ubezpieczenia dobrowolnego nie traktować tylko i wyłącznie w kategoriach ceny, a raczej brać pod uwagę stosunek ceny do zakresu ochrony. Najbardziej wymagający mogą zdecydować się na kompleksowe ubezpieczenie, które chroni nas w każdym niemalże wypadku. Formuła all risks w odróżnieniu od innych zobowiązań to wypłata odszkodowania za szkodą powstałą w następstwie wypadku, który nie został przewidziany w standardowych pakietach ubezpieczeniowych.

Zanim wykupimy ubezpieczenie, musimy poznać wartość swojego samochodu. Zadbajmy o to, aby wycena ta odpowiadała rzeczywistej wartości pojazdu. Jeśli zostanie zaniżona, to będziemy płacić mniejsze stawki, ale w przypadku szkody, odszkodowanie może nie pokryć kosztów naprawy pojazdu. Przy zawyżonej stawce, płacić będziemy niekorzystnie wysokie stawki ubezpieczenia, a kiedy dojdzie do najgorszego, to towarzystwo i tak zweryfikuje wartość naszego samochodu. Istotna jest też wycena szkody. Może być prowadzona w systemie gotówkowym lub bezgotówkowym. Każdy z tych systemów może być dla nas korzystny lub spowodować, że do naprawy dopłacimy z własnej kieszeni.

ubezpieczeniaaut : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz